Slalom Calendar with linked result sheets

Results will be shown in a red font and added to the table as they are received

 PremierDivision 1Division 2Division 3Division 4Open Events
1st Jan - 2nd Jan 2011Abbey Rapids Super Slalom Sunday
15th Jan - 16th Jan 2011Stone Mini Race 1
29th Jan - 30th Jan 2011Stone Mini Race 2
12th Feb - 13th Feb 2011Stone Mini Race 3
Stone Mini Final
Stone Mini Ranking
26th Feb - 27th Feb 2011Darlington Dolphin Short CourseBUCS
Darlington Dolphin Open
5th Mar - 6th Mar 2011Shepperton (Saturday)
Shepperton (Sunday)
Shaws Bridge
Shepperton (Saturday)
Shepperton (Sunday)
12th Mar - 13th Mar 2011Canolfan TrywerynCanolfan Tryweryn
19th Mar - 20th Mar 2011Sowerby Bridge (Saturday)
Sowerby Bridge (Sunday)
Sowerby Bridge (Saturday)
Sowerby Bridge (Sunday)
Lee Valley Invitation
26th Mar - 27th Mar 2011Yalding (Saturday)
Yalding (Sunday)
Stone
Yalding (Saturday)
Yalding (Sunday)
Stone
2nd Apr - 3rd Apr 2011Canolfan TrywerynCanolfan TrywerynNorth Walls Short CourseNorth Walls Open
9th Apr - 10th Apr 2011Fairnilee
Matlock (Saturday)
Matlock (Sunday)
Fairnilee
Matlock (Saturday)
Matlock (Sunday)
HPP Junior U18 - U23 Selection
16th Apr - 17th Apr - 18th Apr 2011GrandtullyOughtibridge
Aberfeldy
Oughtibridge
Aberfeldy
Grandtully Junior U18 Selection
23rd Apr - 24th Apr 2011GrandtullyGrandtullyGrandtully Pan Celtic Cup
30th Apr - 1st May 2011Ball Mill (Saturday)
Bala Mill (Sunday)
Ball Mill (Saturday)
Bala Mill (Sunday)
Selection Races
7th May - 8th May 2011Seaton Park
Wagon Lane
Seaton Park
Wagon Lane
14th May - 16th May 2011Holme PierrepontHolme PierrepontHolme Pierrepont (Saturday)
Holme Pierrepont (Sunday)
Alva
Holme Pierrepont (Saturday)
Holme Pierrepont (Sunday)
Alva
Darley Abbey Short Course
HPP Pan Celtic Cup
HPP Pan Celtic Cup Teams
England Champs
England Inter Regional Champs
21st May - 22nd May 2011Llandysul (Saturday)
Llandysul (Sunday)
Llandysul (Saturday)
Llandysul (Sunday)
Tyne ValleyBritish Veterans Champs
Llandysul Junior Championships
28th May - 29th May 2011Tees BarrageWorld Ranking International
Shaws Bridge
4th Jun - 5th Jun 2011Langham Farm (Saturday)
Langham Farm (Sunday)
Langham Farm (Saturday)
Langham Farm (Sunday)
Hatfield Water Park
11th Jun - 12th Jun 2011Alva
Orton Mere (Saturday)
Orton Mere (Sunday)
Rhug (Saturday)
Rhug (Sunday)
Alva
Orton Mere (Saturday)
Orton Mere (Sunday)
Rhug (Saturday)
Rhug (Sunday)
Scottish Schools Champs
18th Jun - 19th Jun 2011Cardiff BayFairnilee (Saturday)
Fairnilee (Sunday)
Fairnilee (Saturday)
Fairnilee (Sunday)
Sowerby Bridge (Saturday)
Sowerby Bridge (Sunday)
Fairnilee (Saturday)
Fairnilee (Sunday)
Sowerby Bridge (Saturday)
Sowerby Bridge (Sunday)
25th Jun - 26th Jun 2011Ironbridge (Saturday)
Ironbridge (Sunday)
Ironbridge (Saturday)
Ironbridge (Sunday)
Ogmore
Shepperton (Saturday)
Shepperton (Sunday)
Ogmore
Shepperton (Saturday)
Shepperton (Sunday)
2nd Jul - 3rd Jul 2011Cardington (Saturday)
Cardington (Sunday)
Washburn (Saturday)
Washburn (Sunday)
Cardington (Saturday)
Cardington (Sunday)
Cardington (Saturday)
Cardington (Sunday)
9th Jul - 10th Jul - 11th Jun 2011Orton Mere (Saturday)
Orton Mere (Sunday)
Stone (Saturday)
Stone (Sunday)
Orton Mere (Saturday)
Orton Mere (Sunday)
Stone (Saturday)
Stone (Sunday)
Stockton on Tees
Matlock
16th Jul - 17th Jul 2011Washburn (Saturday)
Washburn (Sunday)
Frome Market Yard Short Course
23rd Jul - 24th Jul 2011Howsham Weir (Saturday)
Howsham Weir (Sunday)
Howsham Weir (Saturday)
Howsham Weir (Sunday)
Howsham Weir (Saturday)
Howsham Weir (Sunday)
30th Jul - 31st Jul 2011Abbey Rapids (Saturday)
Abbey Rapids (Sunday)
Abbey Rapids (Saturday)
Abbey Rapids (Sunday)
Abbey Rapids (Saturday)
Abbey Rapids (Sunday)
London Invitational Canoe Slalom
6th Aug - 7th Aug 2011Lee ValleyLee Valley
13th Aug - 14th Aug 2011Nene (Saturday)
Nene (Sunday)
Nene (Saturday)
Nene (Sunday)
20th Aug - 21st Aug 2011Fairnilee (Saturday)
Fairnilee (Sunday)
Llandysul
Fairnilee (Saturday)
Fairnilee (Sunday)
LlandysulScottish Junior 14/16 Champs
27th Aug - 28th Aug 2011GrandtullyGrandtully
3rd Sep - 4th Sep 2011Abbey Rapids (Sunday)Abbey Rapids (Saturday)
Abbey Rapids (Sunday)
Abbey Rapids (Teams)
Cardington
Cardington
Matlock
Marple (Saturday)
Marple (Sunday)
Cardington
Matlock
Marple (Saturday)
Marple (Sunday)
Carlisle Short Course
10th Sep - 11th Sep 2011Inter-Club Championships
17th Sep - 18th Sep 2011Holme PierrepontHolme PierrepontAlva
Oughtibridge
Alva
Oughtibridge
Midland
24th Sep - 25th Sep 2011Rhug (Saturday)
Rhug (Sunday)
Shepperton
Rhug (Saturday)
Rhug (Sunday)
Shepperton
Hexam
Scottish Championships
1st Oct - 2nd Oct 2011Llandysul (Saturday)
Llandysul (Sunday)
Llandysul (Saturday)
Llandysul (Sunday)
West Tanfield (Saturday)
West Tanfield (Sunday)
West Tanfield (Saturday)
West Tanfield (Sunday)
8th Oct - 9th Oct 2011TeesideBala Mill
Teeside
Wagon LaneNorth Walls
Wagon Lane
Teeside Pan Celtic Cup
Welsh Champs
North Walls Open
15th Oct - 16th Oct 2011Sowerby Bridge (Saturday)
Sowerby Bridge (Sunday)
Sowerby Bridge (Saturday)
Sowerby Bridge (Sunday)
Stone
Stone
22nd Oct - 23rd Oct 2011Serpent's TailSerpent's Tail
29th Oct - 30th Oct 2011Holme Pierrepont (Saturday)
Holme Pierrepont (Sunday)
Yalding (Saturday)
Yalding (Sunday)
Yalding (Saturday)
Yalding (Sunday)
HPP British Open (Saturday)
HPP British Open (Sunday)
20th Nov - 21st Nov 2011Orton Mere Winter Slalom (Saturday)
Orton Mere Winter Slalom (Sunday)