Slalom Calendar with linked result sheets

Results will be shown in a red font and added to the table as they are received

 PremierDivision 1Division 2Division 3Division 4Other / Open Events
16th Jan - 17th Jan 2010Stone Mini Race 1
30th Jan - 31st Jan 2010Stone Mini Race 2
20th Feb - 21st Feb 2010Stone Mini Race 3
Stone Mini Race Final
Stone Mini Rankings
27th Feb - 28th Feb 2010Darlington Dolphin Centre
6th Mar - 7th Mar 2010Canolfan TrywerynCanolfan Tryweryn
13th Mar - 14th Mar 2010StoneStone
20th Mar - 21st Mar 2010SheppertonShepperton
Sowerby Bridge
Sowerby Bridge
27th Mar - 28th Mar 2010Yalding Weir (Saturday)
Yalding Weir (Sunday)
Yalding Weir (Saturday)
Yalding Weir (Sunday)
3rd Apr - 4th Apr - 5th Apr 2010GrandtullyGrandtullyAberfeldyAberfeldyGrandtully Pan Celtic Cup
Grandtully Pan Celtic Cup teams
10th Apr - 11th Apr 2010
17th Apr - 18th Apr 2010Canolfan TrywerynCanolfan TrywerynOughtibridgeOughtibridge
24th Apr - 25th Apr 2010Matlock (Saturday)
Matlock (Sunday)
Matlock (Saturday)
Matlock (Sunday)
Alva
Alva
1st May - 2nd May - 3rd May 2010Bala Mill (Saturday)
Bala Mill (Sunday)
Bala Mill (Saturday)
Bala Mill (Sunday)
Loddon (Saturday)
Loddon (Sunday)
Loddon (Saturday)
Loddon (Sunday)
HPP GB Selection Race
8th May - 9th May 2010Seaton Park (Saturday)
Seaton Park (Sunday)
Seaton Park (Saturday)
Seaton Park (Sunday)
15th May - 16th May 2010Holme PierrepontHolme PierrepontWagon Lane (Saturday)
Wagon Lane (Sunday)
Wagon Lane (Saturday)
Wagon Lane (Sunday)
22nd May - 23rd May 2010Fairnilee (Saturday)
Fairnilee (Sunday)
Fairnilee (Saturday)
Fairnilee (Sunday)
Orton Mere (Saturday)
Orton Mere (Sunday)
Rhug
Orton Mere (Saturday)
Orton Mere (Sunday)
Rhug
North Walls
North Walls Open Short Course
29th May - 30th May 2010Holme PierrepontHolme PierrepontHolme Pierrepont Pan Celtic Cup
English Champs
English Inter Regionals
5th Jun - 6th Jun 2010Abbey Rapids (Saturday)
Abbey Rapids (Sunday)
Abbey Rapids (Saturday)
Abbey Rapids (Sunday)
Stone (Saturday)
Stone (Sunday)
Stone (Saturday)
Stone (Sunday)
12th Jun - 13th Jun 2010Fairnilee (Saturday)
Fairnilee (Sunday)
Fairnilee (Saturday)
Fairnilee (Sunday)
Fairnilee (Saturday)
Fairnilee (Sunday)
J16, J15, J14, J13, J12, J11 and Veterans Championship
19th Jun - 20th Jun 2010Alva (Saturday)
Alva (Sunday)
Langham Farm (Saturday)
Langham Farm (Sunday)
Orton Mere (Saturday)
Orton Mere (Sunday)
Alva (Saturday)
Alva (Sunday)
Langham Farm (Saturday)
Langham Farm (Sunday)
Orton Mere (Saturday)
Orton Mere (Sunday)
Alva Scottish Schools Championships
Alva Scottish Schools Ranking
26th Jun - 27th Jun 2010Ogmore
Shepperton (Saturday)
Shepperton (Sunday)
Sowerby Bridge
Ogmore
Shepperton (Saturday)
Shepperton (Sunday)
Sowerby Bridge
3rd Jul - 4th Jul 2010Cardington
Washburn (Saturday)
Washburn (Sunday)
CardingtonCardington
Tyne Valley
10th Jul - 11th Jul 2010Cardiff BayQueen’s Head Short Course
17th Jul - 18th Jul 2010Washburn (Saturday)
Washburn (Sunday)
Frome Market Yard
24th Jul - 25th Jul 2010Howsham (Saturday)
Howsham (Sunday)
Howsham (Saturday)
Howsham (Sunday)
Howsham (Saturday)
Howsham (Sunday)
31st Jul - 1st Aug 2010Abbey Rapids (Saturday)
Abbey Rapids (Sunday)
Abbey Rapids (Saturday)
Abbey Rapids (Sunday)
Abbey Rapids (Saturday)
Abbey Rapids (Sunday)
7th Aug - 8th Aug 2010Harefield (Saturday)
Harefield (Sunday)
Harefield (Saturday)
Harefield (Sunday)
14th Aug - 15th Aug 2010Nene (Saturday)
Nene (Sunday)
Nene (Saturday)
Nene (Sunday)
Matlock Short Course
Nene (Saturday)
Nene (Sunday)
Holme Pierrepont
21st Aug - 22nd Aug 2010Fairnilee (Saturday)
Fairnilee (Sunday)
Llandysul
Fairnilee (Saturday)
Fairnilee (Sunday)
LlandysulScottish J16 and J14 Championships
28th Aug - 29th Aug 2010Grandtully (Saturday)
Grandtully (Sunday)
Grandtully (Saturday)
Grandtully (Sunday)
Bala Mill (Saturday)
Bala Mill (Sunday)
Bala Mill (Saturday)
Bala Mill (Sunday)
4th Sep - 5th Sep 2010WashburnCardingtonCardington
Marple (Saturday)
Marple (Sunday)
Cardington
Marple (Saturday)
Marple (Sunday)
11th Sep - 12th Sep 2010Inter-Club Championships
18th Sep - 19th Sep 2010Holme PierrepontHolme PierrepontAlva
Oughtibridge
Alva
Oughtibridge
25th Sep - 26th Sep 2010GrandtullyShepperton (Saturday)
Shepperton (Sunday)
West Tanfield (Saturday)
West Tanfield (Sunday)
Shepperton (Saturday)
Shepperton (Sunday)
West Tanfield (Saturday)
West Tanfield (Sunday)
Scottish Championships
World Ranking International
2nd Oct - 3rd Oct 2010Bala MillTees BarrageTeeside (Saturday)
Teeside (Sunday)
North Walls
Teeside (Saturday)
Teeside (Sunday)
Pan Celtic Cup
9th Oct - 10th Oct 2010Llandysul (Saturday)
Llandysul (Sunday)
Llandysul (Saturday)
Llandysul (Sunday)
StoneStone
Wagon Lane
16th Oct - 17th Oct 2010Sowerby BridgeSowerby Bridge
Mile End Mill
Mile End Mill
23rd Oct - 24th Oct 2010Serpent's TailSerpent's Tail
30th Oct - 31st Oct 2010Holme PierrepontYalding Weir(Saturday)
Yalding Weir(Sunday)
Yalding Weir(Saturday)
Yalding Weir(Sunday)
11th Dec - 12th Dec 2010Orton Mere Mini (Saturday)
Orton Mere Mini (Sunday)
23rd Dec 2010Scottish Pool Slalom